Hakkımızda

İşletmenin adı; Okyanus Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Merkezi

Okyanus Belgelendirme, Sınav ve Belgelendirme faaliyetlerini tarafsızlığını muhafaza edecek şekilde yapılandırmış ve yürütülmektedir Ayrıca Okyanus Belgelendirme ile ilgili; belge verme, sürdürme, yenileme, belge kapsamının genişletilmesi ve daraltılması, belgenin askıya alınması ve geri çekilmesi kararlarını verme yetkisine tek başına sahiptir. Sınav ve belgelendirme süreçlerine ilişkin tüm karar yetkisi Okyanus Belgelendirme’ e aittir ve süreçlerin yürütülmesinden Okyanus Belgelendirme 1. dereceden sorumludur. Bu kararlar hiçbir şekilde devredilemez.

Okyanus Belgelendirme; uluslararası düzeyde akreditasyona sahip yetkinlik değerlendirmesi yapan, kişilerin ilgili Ulusal Meslek Standardında belirtilen işin niteliğine uygunluğunu doğrulayan sınav ve belgelendirme merkezidir.

Belgelendirme sistemleri ülkemizde ve dünyada çalışma hayatının en temel eksikliklerden bir tanesidir. Bu kapsamda Okyanus Belgelendirme adil ve tarafsız Kalite Yönetim Sistemi aracılığıyla bu eksikliği doldurmak, çalışma hayatının nitelikli elemana rahat ulaşımını sağlamak amacıyla Okyanus Belgelendirme’ i kurma kararı almıştır.